Agħlaq ad

Serje ta' smartphones Galaxy S20 spolu s modelem Galaxy Note 20 Ultra jsou shodně vybavené displeji s obnovovací frekvencí 120Hz. Způsob, jakým této frekvence dosáhnou, se ale u obou druhů modelů značně liší. Jak smartphony Galaxy S20, allura i Galaxy Note 20 Ultra jsou opatřené Super AMOLED displeji, novější Galaxy Note 20 Ultra ale navíc nabízí možnost měnit obnovovací frekvenci displeje v rámci lepšího hospodaření s energií, a to za pomoci technologie LTPO.

Għall-mudelli Galaxy S20+, Galaxy S20 sa Galaxy S20 Ultra dojde k automatické změně obnovovací frekvence displeje ze 120Hz na 60Hz pokaždé, když úroveň nabití baterie daného smartphonu klesne pod 5 %. K poklesu obnovovací frekvence displeje může dále dojít v případě, kdy vnitřní teplota hardwaru dosáhne určité úrovně. Cílem automatického poklesu je minimalizace spotřeby baterie, případně prevence přehřátí smartphonu. Jak tomu ale je u Samsungu Galaxy Nota 20 Ultra?

Podle nejnovějších zpráv to vypadá, že jakmile u zmíněného modelu uživatel nastaví obnovovací frekvenci 120Hz, nedojde u telefonu k automatickému snížení na 60Hz, a to ani na základě podmínek, uvedených v odstavci výše v souvislosti s modely produktové řady Galaxy S 20. Obnovovací frekvenci displeje musí uživatel u Samsungu Galaxy 20 Ultra provést sám, případně k ní automaticky dojde ve chvíli, kdy teplota telefonu dosáhne určité úrovně. Zároveň ale řada věcí napovídá tomu, že si Galaxy 20 Ultra umí s vyššími teplotami poradit daleko lépe než modely produktové linie Galaxy S20. Testy prokázaly, že zatímco Galaxy S20 Ultra přejde k obnovovací frekvenci 60 Hz po dosažení teploty ve výši 40°C, Galaxy Note 20 Ultra běží při frekvenci 120Hz až do dosažení teploty 43°C, někdy i o něco vyšší.

L-aktar li jinqara tal-lum

.